BALTIC COUNCIL - Cambridge English: Preliminary (PET)

Cambridge English: Preliminary (PET)

Par Cambridge English: Preliminary (PET) eksāmenu
Eksāmens ar vidēju grūtības pakāpi, kura laikā tiek pārbaudītas spējas komunicēt angļu valodā ikdienas situācijās. Veiksmīgi nolikt PET eksāmenu var tie, kuri spēj runāt par labi zināmām tēmām, veidot saraksti un saprast vienkāršu informāciju. Kopš 2009.gada tiek izšķirti PET un PET for Schools eksāmeni, kas paredzēti skolēniem vecumā no 11 līdz 14 gadiem. PET eksāmenu liek kandidāti vairāk nekā 100 valstīs.

Kam Cambridge English: Preliminary (PET) eksāmens paredzēts?
Eksāmens paredzēts dažādu vecumu kandidātiem, kuriem nepieciešams starptautisks apstiprinājums savam angļu valodas zināšanu līmenim. Cambridge English: Preliminary (PET) eksāmenu atzīst organizācijas, kuras darbojas tādās sfērās, kā administrācija, sekretāru pakalpojumi, tūrisms, mazumtirdzniecība, būvniecība un ražošana. Turklāt arī daudzas universitātes un nevalstiskās organizācijas oficiāli atzīst Cambridge English: Preliminary (PET) eksāmenu.
Tā kā PET eksāmenā tiek pārbaudītas visas valodu prasmes (klausīšanās, lasīšana, runāšana, rakstīšana), tad tas jums dod iespēju novērtēt savās stiprās un vājās puses, ļaujot saprast kurus valodas elementus vēlams uzlabot. PET eksāmens palīdzēs jums iegūt pārliecību par savām spējām.

Eksāmena Cambridge English: Preliminary (PET) priekšrocības
PET eksāmenu atzīst dažādas institūcijas ārvalstīs, jo tas apliecina, ka jūs pārvaldat angļu valodu pamatlīmenī. Pie tam eksāmens dos jums pārliecību par saviem spēkiem, kā arī motivēs gatavoties tādam sarežģītākam eksāmenam, kā Cambridge English: First (FCE).

Eksāmena Cambridge English: Preliminary (PET) līmenis
B1 līmenis pēc Eiropas Padomes skalas (Intermediate).
Šajā līmenī jāmāk saprast faktuālu informāciju, kā arī jāmāk gan rakstiski, gan mutvārdos izteikt un saprast dažādus viedokļus un attieksmi.

Eksāmena Cambridge English: Preliminary (PET) struktūra

PETReading and WritingListeningSpeaking
Laika limits1 stunda 30 min30 min10-12 min kandidātu pārim
Atzīme %50%25%25%
  • Reading and writing (lasīšana un rakstīšana) – sastāv no 5 daļām un 35 jautājumiem lasīšanas daļā; 3 daļām un 7 jautājumiem rakstīšanas daļā.Pirmajā daļā kandidātiem jāizvēlas tekstam vai attēlam atbilstošs teikums; jāizvēlas cilvēkam atbilstošs apraksts; vadoties pēc teksa, jāizvēlas, vai dotais apgalvojums atbilst patiesībai; jāizvēlas pareizais vārds, ko ievietot tukšajā ailītē. Rakstīšanas daļā jāaizpilda tukšās ailītes; jāuzraksta īsa ziņa (ziņa, e-pasts, pastkartīte u.tml.), kā arī neformāla vēstule vai stāsts.
  • Listening (klausīšanās) – sastāv no 4 daļām un 25 jautājumiem. Kandidātiem, klausoties tekstus un dialogus, jāizvēlas pareizā atbilde; jāievieto tukšajās ailītēs trūkstošā informācija; jāizvēlas, vai dotais apgalvojums atbilst patiesībai.
  • Speaking (runāšana) – sastāv no 4 daļām. Runāšanas daļa notiek pa pāriem, un kandidātus uzrauga divi eksaminatori, no kuriem viens runā, bet otrs klausās. Šīs daļas vērtējums atkarīgs no abiem eksaminatoriem. Eksāmens sastāv no sarunām, situāciju un attēlu interpretēšanas un diskusijām gan ar eksaminatoru, gan ar otru kandidātu.

    Vairāk par PET eksāmenu: Preliminary.

    Ja vēlaties likt Cambridge English: Preliminary (PET), lūdzu, sazinieties ar mums: exams@balticcouncil.org vai 26545640
     
Uz augšu