Semināri un vebināri

 

Augstākās izglītības nedēļa kopā ar Baltic Council!  

Lielākā daļa ārzemju universitāšu jau ir sākušas studentu uzņemšanu jaunajam 2022.mācību gadam, un novembris ir ideāls laiks, lai sāktu domāt par mācību virziena izvēli un dokumentu noformēšanu.  
 
Baltic Council for International Education aicina Jūs piedalīties virtuālajā ārzemju augstākās izglītības nedēļā "Higher Education Weeks", kur katru dienu jums būs iespēja uzzināt par dažādām mācību programmām un mācību iestādēm Eiropā. Mūsu pieredzējušie speciālisti - ārzemju universitāšu absolventi priecāsies sniegt jums visu nepieciešamo informāciju, kas saistīa ar pieteikuma iesniegšanas sistēmu ārzemju augstskolās, nepieciešamo dokumentu sagatavošanu, stipendiju un studentu kredītu saņemšanu, kā arī par pieteikumu iesniegšanas termiņiem. 

Ņemot vērā pašreizējo situāciju, mūsu vebināru priekšrocība ir tā, ka tajos var piedalīties no jebkuras pilsētas. Vebināri ir bezmaksas, nepieciešams tikai telefons vai dators ar interneta pieslēgumu. 
 

Šonedēļ notiks 4 tematiski vebināri: 

“Prestižākās programmas Nīderlandes zinātniski pētnieciskajās universitātēs”

23.novembrī plkst. 16:00 (latviešu valodā)

Mūsdienas Nīderlande ir neapšaubāma līdere augstākās izglītības jomā (angļu valodā) kontinentālajā Eiropā. Valstī ir vairāk par 2000 programmām angļu valodā visdažādākajos novirzienos – no bioloģijas līdz salīdzinošajai literatūrzinātnei. Lielākā daļa valsts zinātniski pētniecisko universitāšu ieņem augstākās vietas pasaules top universitāšu reitingos. Šajās universitātēs tiek piedāvātas Eiropā selektīvākās un prestižākās programmas ‘Numerus Fixus’,  kur tiek rīkoti papildus iestājpārbaudījumi, kā arī tiek piemērotas augstākas iestāšanās prasības, un agrais dokumentu iesniegšanas termiņš – 15.janvāris. Vebināra laikā mūsu vecākā ārzemju izglītības menedžere, Māstrihtas un Tilburgas universitāšu absolvente, pastāstīs par to, kas tās ir par programmām, kam jāpievērš uzmanība piesakoties, kā arī kādi pārsteigumi var sagaidīt topošos studentus iestāšanās procesā.  

 “Starptautiskās biznesa skolas”

24.novembrī plkst. 16:00 (latviešu valodā) 

Kā būtu, ja būtu iespējams studēt vienā universitātē, bet dažādās valstīs? Starptautiskās biznesa skolas sniedz jums šo iespēju! Pragmatiska pieeja mācībām, reālu biznesa situāciju izpēte, simulāciju izmantošana, uzņēmumu apmeklējumi, konferences ar pasaulē pazīstamiem nozares līderiem, un vieslektori no biznesa pasaules ļauj studentiem iegūt neaizmirstamu pieredzi un izpratni par biznesa industriju. Šādās mācību iestādēs studentiem ir iespēja katru gadu mainīt kampusu. Tādā veidā, bakalaura grāda iegūšanas laikā ir iespējams padzīvot trīs vismaz trīs dažādās valstīs, un iepazīties ar dažādām kultūrām.   

“Pielietojamo zinātņu universitātes Nīderlandē – learning by doing”

25.novembrī plkst. 16:00 (latviešu valodā) 

Pielietojamo zinātņu universitātes ir augstākās izglītības iestādes ar profesionāli orientētām mācību programmām. Šādās universitātēs obligātā prakse ir neatņemama studiju procesa sastāvdaļa. Viena no mācību pieejas galvenajām iezīmēm ir uz problēmām balstīta mācīšanās pieeja, jeb problem based learnining (PBL). Šī metode mudina studentus izstrādāt savus projektus, kas balstīti uz reālās dzīves situācijām, šādā veidā apmācot viņus identificēt un risināt reālas globālas problēmas, un sagatavojot viņus nākotnes karjerai izvēlētajā studiju jomā. Pielietojamo zinātņu universitātes izglītības koncepts ir “learning by doing” (mācies caur darbiem), un šī uz praksi orientētā izglītība ļauj studentiem kļūt par kvalificētiem speciālistiem ar izcilām karjeras perspektīvām: 95% no absolventiem savu pirmo darbu atrod gada laikā pēc studiju beigšanas. Vebināra laikā mūsu pieredzējušie speciālisti pastāstīs vairāk par programmām šāda tipa mācību iestādēs. 

“Maģistra studijas Eiropā”

26.novembrī plkst. 16:00 (angļu valodā)

Esat ieguvuši bakalaura grādu Latvijā, bet vēlaties studēt maģistru ārzemēs? Iegūtais bakalaura grāds neatbilst jomai, kurā vēlaties studēt maģistrantūra? Nezināt, kuras valstis piedāvā maģistra studijas angļu valodā? Uz šiem un daudziem citiem jautājumiem jūs saņemsiet atbildes mūsu vebināra laikā. Uzziniet visu par maģistra studijām un Pre-Master’s sagatavošanās programmām Eiropā!  

Reģistrācija vebināriem.   

Nākamnedēļ notiks divi vebināri ar mūsu partneriem - Arts University Bournemouth (vadošo radošo industriju mākslas universitāti Lielbritānijā)

"Kā izvēlēties atbilstošāko mākslas un dizaina kursu un izveidot atmiņā paliekošo pieteikumu universitātei?"

30. novembrī plkst. 17:00 (angļu valodā)

"Radošā karjera mākslas, dizaina, mediju un performanču sfērā"

2. decembrī plkst. 17:00 (angļu valodā)

Nodarbības vadīs lektore Sarah Charles,  Arts University Bournemouth pasniedzēja un radošo industriju praktiķe. Vebināru noslēgumā būs iespējams uzdot sev interesējošos jautājumus, kā arī pieteikties uz individuālu konsultāciju  par sava portfolio izvedi. 

Reģistrācija mākslas studiju vebināriem. 

Ja jau esat pieņēmuši lēmumu studēt ārzemēs, aicinām Jūs pieteikties bezmaksas individuālajām online konsultācijām ar mūsu pieredzējušajiem konsultantiem – ārzemju universitāšu absolventiem, kuri palīdzēs ar dokumentu iesniegšanu un atbildēs uz visiem jūs interesējošiem jautājumiem.


Reģistrācija konsultācijai.


riga@balticcouncil.org
+371 29132573
+371 67317627
www.balticcouncil.lv

Uz augšu