BALTIC COUNCIL - Izglītība ārzemēs

Maģistrantūra

Maģistra programmu klāsts Lielbritānijas universitātēs ir ārkārtīgi plašs, līdz ar to iespējams atrast katram studentam piemērotu programmu, lai arī cik specifiskas būtu katra konkrētā studenta prasības. Studentiem ir iespēja iegūt zināšanas gan tādās salīdzinoši ierastās programmās kā biznesa menedžments un žurnālistika, kā arī daudz neierastākās disciplīnās – kiberdrošība, sporta mārketings un daudzās citās specialitātes. Turklāt maģistrantūras studijām nav pieteikuma termiņu – ja programmā vēl ir vietas, tad universitāte turpina izskatīt potenciālo studentu pieteikumus. Tā ir lieliska iespēja tiem, kas vēl nav paguvuši atrast savu turpmāko mācību iestādi, paspēt uzsākt studijas jau šī gada rudenī!

Atgādinām, ka tiem studentiem, kas vēlas mācīties maģistra programmā kādā no Lielbritānijas universitātēm, ir pieejams līdz 10906 mārciņām liels finansējums, ko garantē Student Loans Company. Šo summu katrs students var izmantot pēc saviem ieskatiem, piemēram, mācību maksas, dzīvošanas, ēdināšanas un citu izdevumu segšanai. Kredīts pieejams tikai tiem ES pilsoņiem, kuri vēl nav ieguvuši maģistra grādu un plāno to darīt kādā no Lielbritānijas augstākās izglītības mācību iestādēm.

Kredīta atmaksas nosacījumi ir veidoti tā, lai studentiem nauda būtu jāatmaksā tikai tajā brīdī, kad viņi reāli to var atļauties. Kredīts jāsāk atmaksāt tajā brīdī, kad students jau ir beidzis savas mācības un saņem ienākumus vismaz 21 000 GBP apmērā (jeb 404 GBP nedēļā, jeb 1750 GBP mēnesī). Piemēram, ja Jūs pelnāt 2500 GBP mēnesī, tad jāatmaksā 6% no tā daudzuma, kas ir pāris minimālajai summai 1750 GBP, attiecīgi – 6% no 750 GBP, kas ir 45 GBP. Tātad šajā gadījumā Jums mēnesī būtu jāatmaksā 45 GBP. Ja pēc 30 gadiem kredīts vispār vai pilnībā nav atmaksāts, tad tas dzēšas.


Reģistrācija bezmaksas konsultācijai

Uz augšu