BALTIC COUNCIL - Bodwell High School

Bodwell High School

Atrašanās vieta

Vankūvera

Dibināšanas gads – 1991.
Jauktā tipa skola 8. – 12. klašu zēniem un meitenēm.
Skolēnu vecums – 13-18 gadi.
Kopējais skolēnu skaits – 516.

Skola
Bodwell High School atrodas Vankūverā, kas gadu no gada dažādās aptaujās tiek atzīta par vienu no skaistākajām un patīkamākajām pilsētām, kur mitināties. Skolēniem sevišķi nozīmīgi ir tas, ka viņiem ir iespēja apskatīt Vankūveras pasaules līmeņa muzejus un galerijas, kā arī apmeklēt labākās Kanādas universitātes, kas atvieglo lēmumu par to, kur turpināt mācības pēc skolas beigšanas.
Jau kopš Bodwell High School dibināšanas 1991.gadā tā piedāvā saviem skolēniem augstas kvalitātes vidējo izglītību, ko iespējams iegūt pozitīvā vidē. Skolas pamatmērķis ir veicināt ne tikai skolēnu akadēmisko progresu, bet arī viņu personisko attīstību. Tieši šī iemesla dēļ skolas kampusā atrodas modernas auditorijas, atsevišķas klases mūzikas nodarbībām, bibliotēka, datorklases un viss nepieciešamais sporta aktivitātēm. Šeit atrodama pat skaista jumta terase, kas savienota ar bibliotēku. Visā skolā pieejams bezvadu internets.

 

Video

Programma
Skola seko rūpīgi izstrādātai Britu Kolumbijas Izglītības ministrijas programmai, uzsverot, ka mācību procesā ir ārkārtīgi svarīgi rast jaunus izaicinājumus un rūpīgi strādāt pie to pārvarēšanas, lai gala rezultātā sasniegtu pašus augstākos rezultātus.
8. un 9. klasē ir ārkārtīgi svarīgi apgūt tādas prasmes, kas pēc tam noderēs tālākajās mācībās. Šajās klasēs tiek ielikts zināšanu pamats tādās jomās, kā zinātne, valodas, humanitārās zinātnes, māksla un sports. Savukārt 10. – 12. klasē par skolas galveno mērķi tiek izvirzīta skolēnu sagatavošana mācībām universitātē, tāpēc skolēniem ir pieejams plašs izvēles priekšmetu klāsts, kas ļauj viņiem padziļināt zināšanas tajās jomās, kas viņus visvairāk interesē. Tā skolēniem iespējams izvēlēties, piemēram, grāmatvedību, ekonomiku, franču valodu, psiholoģiju, sportu, japāņu valodu un daudzus citus mācību priekšmetus. Pieejami arī dažādi Advanced Placement (AP) priekšmeti, kuros mācību viela tiek apgūta jau universitātes līmenī. Līdz ar to tas ir liels bonuss skolēna pieteikumam universitātēs, kuras sevišķi novērtē AP mācību priekšmetus, izvēloties tos studentus, kas saņems stipendijas.

Skolēniem, kuru angļu valodas zināšanas diemžēl nav piemērotas, lai uzreiz uzsāktu mācības skolas akadēmiskajā programmā, Bodwell High School piedāvā programmu “Academic & English Preperation” (AEP), kuras gaitā skolēni uzlabo visas četras valodas prasmes, kā arī uzreiz pielieto tās, runājot par literatūru un sociālajām zinātnēm un rakstot dažādus akadēmiskos darbus. Arī šīs programmas ietvaros skolēniem ir iespēja izvēlēties dažādu priekšmetus, piemēram, mākslas pamatus, teātra mākslu, mūziku, matemātiku, franču valodu u.c., tādējādi skolēni apgūst ne tikai angļu valodu.

Ārpusklases pasākumi
Bodwell High School īpaši lepojas ar savu plašo ārpusklases piedāvājumu klāstu, kas palīdz attīstīt daudzpusīgu personību. Tieši šī iemesla dēļ katram Bodwell skolēnam obligāti jāpiedalās vismaz vienā ārpusklases aktivitātē katru semestri, lai gan lielākā daļas izvēlas piedalīties vairākos. Lūk, tikai daži no pulciņiem un aktivitātēm, kuros skolēni var piedalīties: matemātikas un fizikas pulciņš, robotika, militārā vēsture, galda spēles, programmēšana, futbols, basketbols, peldēšana, slēpošana, adīšana, dziedāšana, teātra māksla, skolēnu parlaments, brīvprātīgo darbs u.c.

Sports
Sports ir neatņemama skolēna izglītības sastāvdaļa. Bodwell High School sevišķi izceļ komandas sporta veidus, kas ļauj katra skolēna atšķirības un stiprās puses izmantot tā, lai veidotos spēcīga komanda. Gadu gaitā šīs skolas atlēti ir uzvarējuši neskaitāmos čempionātos, sacensībās un turnīros. Skolēniem ir pieejamas pilnībā aprīkotas sporta zāles ar volejbola un basketbola laukumiem, slēgtais peldbaseins, tenisa korti un futbola laukums - faktiski viss, kas nepieciešams skolēnu sportiskajām vēlmēm. Pateicoties skolas atrašanās vietai, skolēniem ir iespēja trenēties pat slēpošanā un snovbordā.

Dzīvošana
Lielākā daļa ārzemju skolēnu izvēlas mitināties skolas kopmītnēs kopā ar saviem vienaudžiem. Kopmītnes atrodas skolas teritorijā, un pa tās logiem paveras brīnišķīgs skats uz Vankūveras ostu un sniegotajiem kalniem, kas slejas aiz tās. Skolas kafejnīca ir atvērta 7 dienas nedēļā visu mācību gadu, līdz ar to skolēniem tiek dota iespēja palikt kampusā arī brīvdienu laikā, kas ir sevišķi svarīgi audzēkņiem no citām valstīm. Kopmītnēs nemitīgi atrodas skolas personāls, kurš rūpējas, lai skolēniem būtu droša un mājīga vide.

Iestāšanās dokumenti
Kopā ar pieteikuma formu jāiesniedz šādi dokumenti:
Pases kopija;
Digitāla fotogrāfija (35 x 45 mm);
Sekmju izraksts par tekošo mācību gadu;
Sekmju izraksti par iepriekšējiem diviem mācību gadiem;
Personīgais apraksts (skolas izsniegta forma);
Potēšanas pase.

Pēc pieteikuma iesniegšanas skola var pieprasīt arī:
Skolotāja rekomendācijas vēstuli;
Angļu valodas un/vai matemātikas testus;
Skype interviju;
Starptautisku angļu valodas zināšanu apliecinājumu (piemēram, IELTS).

Mācību maksa 2024./2025. m.g.
Mācības– 31,500$
Dzīvošana rezidencē – 23,500$
Ārpusklases aktivitātes– 1,200$
IT – 800$
Medicīniskā apdrošināšana – 1,075$
Reģistrācijas maksa – 350$
Skolas forma – 1,200$
Depozīts īpašuma bojājumu gadījumā – 1,200$

Skolēna dienas apraksts:
7:00    ...    Celšanās     
7:30 - 8:00    ...    Brokastis     
8:20 - 11:30    ...    Nodarbības     
11:30 - 12:10    ...    Pusdienas
12:10 - 15:30    ...    Nodarbības     
15:30 - 17:30    ...    Sports un ārpusklases pasākumi     
17:30 - 18:30    ...    Vakariņas
18:30 - 20:00    ...    Uzdevumu un projektu pildīšana kopā ar kuratoriem     
20:00 - 21:30    ...    Brīvais laiks un atpūta     
22:00 - 22:30    ...    Vēlās vakariņas     
22:30    ...    Gulētiešana  

Jūs varētu interesēt

Visas skolas
Uz augšu