BALTIC COUNCIL - Izglītība ārzemēs

Malta

Malta ir salīdzinoši neliela salu valsts, kas izvietojusies Vidusjūras centrālajā daļā uz arhipelāga, kuru veido 5 salas. Trīs lielākās: Malta, Gozo un Komino ir apdzīvotas. Neskatoties uz to, ka salu arhipelāgs ar 400 000 iedzīvotājiem aizņem tikai 316 kvadrātkilometru lielu platību, valstij ir ļoti sena vēsture. Turklāt Malta ir viens no gleznainākajiem Eiropas nostūriem. 
Maltas vēsture aizsākas 8000 gadu senā pagātnē. Dažādos vēstures posmos  tā ir bijusi gan arābu, gan normandiešu, gan francūžu ietekmē, un tā  rezultātā šeit ir izveidojies unikāls arhitektūras stils un valda neatkārtojama kultūru dažādība. Šajā nelielajā valstī atrodas vieni no pasaules senākajiem tempļiem, no kuriem daži ir vecāki par Ēģiptes piramīdām. Malta kā neatkarīga valsts ir samērā jauna.  Vairāk nekā 200 gadus tā ir bijusi  britu impērijas kolonija un savu neatkarību  no Apvienotās karalistes  tā ieguvusi  tikai 1964.gadā. Līdzās maltiešu valodai angļu valoda šeit ir atzīta kā otra oficiālā valsts valoda. Lielākā daļa iedzīvotāju runā arī itāļu un franču valodās. 
Maltā valda tipisks Vidusjūras klimats ar sausu, karstu vasaru un maigu ziemu. Vietējie iedzīvotāji ir ļoti viesmīlīgi, un Malta ir droša vieta dzīvošanai. Mūsdienu Maltu raksturo senlaicīgi tempļi, zvejnieku ciematiņi, klinšaini jūras krasti, tīrs Vidusjūras ūdens un smilšainas pludmales, aktīva nakts dzīve un krāšņi festivāli. Pateicoties kristāldzidrajam jūras ūdenim, Maltu var uzksatīt par zemūdens peldēšanas Meku, jo ar niršanu šeit var nodarboties cauru gadu. Šeit ikviens var atrast sev piemērotu nodarbošanos gan  atpūtu, gan mācības, turklāt jebkurā gadalaikā!    
Uz augšu