College du Leman

Atrašanās vieta

Versoix


Starptautiskā skola-pansions College Du Leman atrodas nelielā Šveices pilsētiņā Versuā 9 km attālumā no Ženēvas. Skola tika dibināta 1960.gadā diplomātu un starptautiskā biznesa pārstāvju bērniem, kas dzīvoja Ženēvā un tās apkārtnē.

Savas pastāvēšanas laikā skola ir pārvērtusies par īstu mācību pilsētiņu, kura aizņem 8 hektāru lielu zemes platību. Tur atrodas vidusskolas ēkas ar laboratorijām un datoru zālēm, bibliotēka, grāmatu veikals, kopmītnes, sākumskola un bērnudārzs, sporta laukumi, fitnesa centrs, tenisa korti un peldbaseins.

Skolēnu vecums – 3-19 gadi

Kopējais skolēnu skaits – 1750

Pasniedzēju skaits – 192 (6 zinātņu doktori, 48 maģistri)

Vietu skaits kopmītnēs – 200

Attiecība skolotājs/skolnieks – 1/10


Skola strādā pēc divām shēmām:

1.Šveiciešu-franču. Gatavo Swiss Federal Maturite vai French Baccalaureat iegūšanas eksāmeniem.
2.Angļu-amerikāņu. Gatavo eksāmeniem SAT, Achievement Tests and Advanced Placement Examinations (amerikāņu programma) vai IB Diploma iegūšanas eksāmeniem (britu programma).


Dzīvošana
Meitenes un zēni dzīvo atsevišķās kopmītnēs 2-3 vietīgās istabās. Tur pastāvīgi dzīvo arī skolas darbinieki, kas organizē kopmītnes dzīvi, kā arī vienmēr gatavi palīdzēt mājas darbu veikšanā un brīvā laika organizēšanā.


Ārpusklases pasākumi

Brīvajā laikā pēc nodarbībām ikviens var atrast sev piemērotu nodarbošanos. Liela uzmanība skolā tiek pievērsta sportam. Papildus obligātajām sporta stundām skolēni var nodarboties ar aerobiku, tenisu, jāšanu, peldēšanu, vieglatlētiku; spēlēt futbolu, basketbolu, lauka hokeju, volejbolu, regbiju un beisbolu. Ziemā regulāri tiek organizēta slēpošana. 

Skolai ir savs koris, orķestris, teātris, debatētāju biedrība, kā arī sava Apvienoto Nāciju Organizācija. Skola katru gadu sūta savas komandas uz Eiropas starptautiskajām skolēnu sacensībām matemātikā.


Mācību maksa 2019./2020.mācību gadā:
92,500 CHF
Pieteikuma iesniegšana - 500 CHF
Reģistrācijas maksa - 4,800 CHF
Depozīts - 6,000 CHF

Jūs varētu interesēt

Visas skolas
Uz augšu