ACCA

ACCA ir vadošā starptautiskā grāmatvedības organizācija, kas piešķir biznesa pasaulē plaši atzītu starptautisko kvalifikāciju. ACCA kvalifikācija aptver visas uzņēmējdarbības jomas – no finanšu pārskatiem, vadības grāmatvedības, uzņēmumu nodokļu piemērošanas un tiesībzinātnes līdz revīzijai un biznesa ētikai. Tādējādi studenti iegūst ne tikai zināšanas finanšu un grāmatvedības jomā, bet arī tādas vērtīgas prasmes kā organizāciju vadība un stratēģija.

Kāpēc mācīties ACCA?

ACCA ļauj studentam kļūt par starptautiski atzītu zvērinātu grāmatvedi (angl. chartered certified accountant), lietot apzīmējuma burtus ACCA un ieņemt jebkuru finanšu vai vadības amatu jebkurā uzņēmumā.
ACCA biedriem un studentiem ir plašākas karjeras iespējas, lielākas izredzes saņemt paaugstinājumus un pelnīt lielākas algas, jo viņi par uzņēmējdarbību zina vairāk nekā viņu kolēģi.
ACCA kvalifikācijas iegūšana atspoguļo darbinieka kvalitāti salīdzinājumā ar citiem uzņēmējdarbības vai finanšu profesijas pārstāvjiem un veicina augstāka līmeņa projektu un darba pienākumu uzticēšanu.
Visaptveroša ACCA mācību programma – studenti iemācīsies saprast un apgūt visus uzņēmuma darbībā iesaistītos biznesa un finanšu procesus.
Tā kā eksāmeni notiek divreiz gadā, studenti var vienlaikus mācīties un strādāt.
ACCA kvalifikācija nav domāta tikai grāmatvežiem. ACCA biedru iegūtās zināšanas un prasmes ļauj tiem sekmīgi darboties arī citās jomās, piemēram, uzņēmumu konsultēšanā, nodokļu piemērošanā, IT, stratēģiskajā plānošanā un vispārējā vadībā.

Lai kļūtu par ACCA biedru, studentam ir jānokārto 14 eksāmeni (augstskolu absolventi var saņemt atbrīvojumu kopumā no deviņiem eksāmeniem) un ētikas mācību modulis, kā arī jābūt attiecīgai darba pieredzei. Eksāmeni notiek 4 reizes gadā.

Sīkaka informācija ACCA mājas lapā.

Uz augšu